Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (potocznie certyfikat energetyczny): tzw. certyfikaty energetyczne wykonujemy ekspresowo i w konkurencyjnych cenach, już od 299 zł brutto. Dojeżdżamy, robimy zdjęcia, kompleksowa obsługa.

 

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku (pot. certyfikat energetyczny) – termin wprowadzony został w polskim ustawodawstwie z dniem 1 stycznia 2009 r. jako wdrożenie Dyrektywu Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 16 grudnia 2002 r. dotyczącej jakości energetycznej budynków.

Celem Dyrektywy wypromowanie poprawy efektywności energetycznej budynku w Unii Europejskiej, biorąc pod uwagę zewnętrzne i wewnętrzne warunki budynku i opłacalność przedsięwzięć. Metodologię obliczania świadectw wprowadza Rozporządzenie z dnia 6 listopada 2008 r. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku jest ważne 10 lat.

Nie należy mylić sprawdzenia charakterystyki energetycznej budynku z audytem energetycznym, który wynika z odmiennych aktów prawnych i jest używany dla potrzeb termomodernizacji.